تشخیص ترکیدگی لوله

رفع لکه نم دیوار و چگونگی برطرف کردن آن

ما به صورت شبانه روزی در تمام مناطق تهران خدمات از بین بردن رفع لکه نم دیوار را انجام می دهیم. در سایت تشخیص کار شما می توانید انواع خدمات مشکلات لوله کشی آب را درخواست دهید. تمامی این خدمات را می توانید در سریع ترین زمان دریافت کنید. 

نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان موجب آسیب جدی به دیوار و سقف ساختمان می شود. نم دیوار می تواند خطر تخریب شدن دیوار را به همراه داشته باشد. به همین دلیل باید با استفاده از روش هایی مانع این مشکلات شویم. در صورت مشاهده هر گونه نم و رطوبت در دیوار و سقف باید با متخصص با تجربه برای رفع لکه نم دیوار کمک بگیرید.

با بیخیالی از آن گذشتن و سهل انگاری در این مشکل خطرات جدی برای ساختمان به همراه دارد و موجب نداشتن آسایش در افراد خانه نیز می شود و سلامتی افراد خانه به خطر می افتد.

 

دلایل نم و رطوبت در دیواره های خانه:

یکی از دلایل نم و رطوبت در دیوار مربوط به محیط مرطوب و فضای رطوبتی داخل منزل است. در برخی از موارد رعایت نکردن مسائل خیلی جزئی می تواند رطوبت محیط را افزایش دهد و موجب پوسته شدن و شوره زدن و نم دیوارها شود. برای مثال:

خشک کردن لباس در داخل خانه: سیستم خشک کردن لباس ها باید به گونه ای باشد که لباس خیس مدت زیادی در محیط باقی نماند.

بسته بودن منافذ و پنجره ها : باز کردن پنجره ها به مدت روزانه ۱۵ دقیقه می تواند رطوبت اضافی محیط را از بین ببرد.

شستشوی غیر صحیح دیوار: بسیاری از افراد با استفاده از آب زیاد دیوارهای خانه را می شویند. شستشوی متناوب و پشت سرهم و استفاده از شوینده های قوی موجب نم دیوار و از بین رفتن رنگ دیوار خواهد شد. برای شستشوی دیوارها باید بدون استفاده از آب، تنها با پارچه مرطوب برای رفع گرد و غبار از روی دیوار انجام داد تا مانع از نم و لکه دیوار خانه ها شود.

رفع لکه نم دیوار

 

رفع نم و لکه های دیوار:

در صورتی که رطوبت منزل در حد طبیعی باشد و تهویه مناسب داشته باشد. نباید نم و لکه آب بر روی دیوار دیده شود. در صورتی که دیوار حالت عادی ندارد و لکه های آب بر روی آن دیده می شود، یک مشکل جدی وجود دارد.

این مشکل می تواند ناشی از وجود نشتی در پشت دیوار باشد. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، هر چه سریعتر از کارشناسان تشخیص کار کمک بخواهید تا به سرعت و با هزینه کم تر مشکل شما را برطرف کنند. در چنین مواردی برای رفع نم دیوار اول باید علت نم و و دلیل رطوبت را بررسی کنید. به طور کلی نم و رطوبت چند علت دارد که در اینجا بررسی می کنیم.

 

رفع نم دیوار از آب باران:

اگر لوله خانه ی شما ترکیده باشد باید خیلی سریع این مشکل را رفع کنید و اگر نم و رطوبت از ترگیدگی لوله های ساختمان نبود . بارش های که هر ازگاهی می تواند علت اصلی نفوذ آب باران به ساختمان باشد.

علت شناسایی نم و رطوبت کمی سخت و دشوار است و با پیدا کردن محل دقیق نفوذ آب باران می توان اقدام به تعمیر و رفع نم دیوار و سقف کرد. باید عایق بندی ساختمان و ایزوگام ها را چند سال در میان تعویض کرد تا دچار نم و رطوبت نشوید.

 

 

اشکال در لوله کشی ساختمان:

اشکال در سیستم لوله کشی ساختمان می تواند علت وجود نم در دیوار باشد. این مشکل بیشتر در ساختمان های نوساز اتفاق می افتد. اشتباه در سیستم لوله کشی فاضلاب، نصب غیر اصولی روشویی، اشکال در سیستم تخلیه فاضلاب وان حمام یا توالت، سیستم تخلیه فاضلاب لباسشویی و ظرفشویی، همچنین لوله های آب پکیج و شوفاژ می توانند موجب نشتی شوند.

به طور کلی همه سیستم های لوله کشی آب و فاضلاب، در صورت نصب و اجرای غیر اصولی در آینده و به مرور زمان موجب نم در دیوار و سقف خواهند شد. قابل ذکر است که برای لوله کشی ساختمان خود از افرادی برای این کار استفاده کنید که تازه کار نباشند و با لوله هایی که با آن کار می کنند آشنایی کامل را داشته باشند و با دقت این کار را برای شما انجام دهند.

 

چنانچه مشکلی در سیستم لوله کشی شما پیش آمده و لکه زردی را بر روی دیوار منزل خود دیده اید برای رفع لکه نم دیوار با واحد پشتیبانی تشخیص کار تماس بگیرید.

 

اشکال در عایق کاری ساختمان:

اشکال و خرابی در عایق کاری ایزوگام سقف ساختمان، عایق توالت، قیرگونی حمام و عایق بندی آشپزخانه علت ایجاد نم و رطوبت در بسیاری از ساختمان ها می باشد. در این موارد بازسازی و نوسازی عایق بندی و قیرگونی، مشکل را برای همیشه برطرف می کند. قبل از هر اقدامی از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید تا علت اصلی و محل دقیق نشتی را شناسایی و بررسی کنند تا بتوانند این مشکل را رفع کنند.

نشت کردن آب درون لوله و مرطوب بودن بیش از حد سقف و دیوار سبب می شود تا لایه سطحی روی دیوار و یا سقف دچار نم زدگی شود. لکه های زرد و یا شوره هایی که در اثر نم دیوار و سقف ایجاد می‌ شوند ظاهر سقف و دیوار را بسیار زشت جلوه می دهد در نتیجه باید برای از بین بردن لکه های زرد نم اقدام کنید.

با ما در این مقاله همراه شوید تا راهکارهایی کاملا کاربردی برای از بین بردن لکه های زرد نم سقف و دیوار را به شما معرفی کنیم.

 

از بین بردن لکه های زرد نم بر روی دیوار:

استفاده از مواد شوینده سفید کننده همیشه یک راه حل بسیار خوب برای از بین بردن لکه ها می تواند باشد. البته باید حتما قبل از استفاده از این مواد به خوبی بروشور آن را با دقت مطالعه کنید. برای از بین بردن لکه های زرد نم سقف و دیوار ابتدا یک پیمانه وایتکس یا هر ماده سفید کننده دیگر را با ۴ لیتر آب مخلوط کنید.

سپس با استفاده از یک دستمال نرم محلول وایتکس و آب را بر روی لکه های زرد نم بکشید. اگر لکه های زرد نم تازه بر روی دیوار و یا سقف ایجاد شده باشند به سرعت با این روش از بین خواهد رفت در غیر این صورت باید به صورت پشت سر هم این کار را انجام دهید.

 

رفع لکه نم دیوار:

همان طور که می دانید محیط مرطوب یکی از بهترین محیط ها برای رشد انواع باکتری و قارچ ها است. به همین دلیل گاهی لکه های زرد نم بر روی سقف و دیوار تیره نیز می شوند.

اگر با چنین صحنه ای بر روی دیوار یا سقف خانه یا محل کار خود مشاهده کردید اصلا نگران نباشید. شما می توانید یک قاشق غذاخوری سرکه را به یک پیمانه آب اضافه کنید . بعد یک دستمال را به این محلول بزنید و بر روی محل مورد نظر بکشید و پس از مدتی خواهید دید که این لکه های نم از روی دیوار از بین رفته اند.

رفع لکه نم دیوار

چند نکته برای رفع لکه نم دیوار:

1- اگر از مواد شوینده برای از بین بردن لکه ها استفاده می کنید حتما از ماسک استفاده کنید تا گاز حاصل شده از مواد شیمیایی وارد ریه های شما نشود. حتی در برخی موارد که شوینده ها بسیار قوی هستند بهتر است از یک عینک ایمنی و دستکش نیز استفاده کنید.

2- یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره کرد استفاده از دستمال تمیز است. هیچ وقت دستمال کثیف را مجدد بر روی لکه ها قرار ندهید زیرا دلیل ایجاد هرگونه میکروب را افزایش می دهد.

3- اگر لکه های زرد نم بسیار عمیق است قبل از هر کاری جهت رفع آن سعی کنید با نیروهای ماهر در زمینه تعمیرات لوله کشی آب تماس بگیرید و از آن‌ها مشاوره بخواهید زیرا اگر لوله های آب ترکیده باشند هر از چند گاهی دوباره لکه‌ ای زرد نم ایجاد می شود.

 

علت ایجاد نم و رطوبت بر روی دیوار:

نم و رطوبت در واحدهای مسکونی یا تجاری به علت های مختلفی می تواند ایجاد شود که از جمله:

استفاده از دستگاه های ایجاد نم و بخور در اتاق ، وجود مشکل در تاسیسات لوله کشی ساختمان ، وجود مشکل در عایق ها یا ایزوگام یا قیرگونی ، ترکیدگی یا نشتی لوله های آب ، خشک کردن لباس ها در محیط منازل ، عدم بندکشی و آب بندی مناسب درز کاشی سرویس بهداشتی (توالت) و حمام ، شستن دیوارها و استفاده از مواد شوینده به دفعات زیاد ، عدم استفاده از فلاش تانک ها و لوله های با کیفیت .

 

عدم آببندی کاشی ها و سرامیک ها:

رفع لکه نم دیوار

 

یکی از مشکلات رایج و مشترک بیشتر ساکنین واحدهای مسکونی (به ویژه نوساز) عدم بندکشی و آب بندی مناسب درز بین کاشی های سرویس بهداشتی یا حمام و بالکن است که این خود یکی از مهم ترین دلایل ایجاد نم و رطوبت می باشد.

زیرا به مرور نم موجود در این مکان ها در دیوارها ایجاد می شود و مشکلات زیادی را به وجود می آورد. برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در این محیط ها چندین راهکار وجود دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

 

استفاده از مواد شیمیایی برای آببندی درز بین کاشی ها برای از بین بردن نم و رطوبت:

از دوغاب هم می توانید برای آبندی بین کاشی ها استفاده کنید به جای استفاده از دوغاب می توانید از مواد شیمیایی و صنعتی ای که برای این منظور ساخته شده اند نیز استفاده کنید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ژل آب بندی ، مایع آب بندی ، ژیکا بام ، پودر بندکشی ویژه (ضد آب) ، پودر بندکاشی نانویی.

رفع لکه نم دیوار

 

خشک کردن لباس ها در محیط خانه:

یکی از مشکلاتی که امروزه بیشتر مردم به ویژه ساکنین آپارتمان ها و مجمتمع های مسکونی با آن سروکار دارند نداشتن محلی مناسب برای خشک کردن لباس ها می باشد که در نتیجه ساکنین مجبور می شوند لباس های خود را داخل واح ها خشک کنند که رطوبت موجود در این لباس ها می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شوند .

پیشنهاد ما این است اگر مجبور هستید لباس ها را در داخل واحد خود خشک کنید تا حد ممکن رطوبت لباس ها را از طریق راه های مختلف مثل استفاده از خشک کن لباسشویی این مشکل را کاهش دهید و سعی کنید آن ها را با قرار دادن در جلوی تابش نور خورشید و جریان باد سریع تر خشک کنید.

رفع لکه نم دیوار

عوارض و تاثیرات منفی نم و رطوبت در خانه:

• مگس ها
• بوی بد
• باکتری ها و قارچ ها
• کپک روی دیوارها و گوشه دیوارها
• نم و رطوبت در وسایل های خانه که تمام وستیل را از بین می برد.

رفع لکه نم دیوار

 

به غیر از این افراد که با تصورات بد و ایجاد مشکلات بهداشتی این نوع خانه ها را ترک می کنند، کسانی که بیشترین رنج را می برند، افرادی هستند که دارای آلرژی و بیماری های تنفسی هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که به سرعت آن ها را از این مکان ها دور کنید . در متن زیر شما می توانید به برخی از توصیه هایی که برای کمک به شما جمع کرده ایم، عمل کنید.

تهویه:

این یکی از مهم ترین توصیه است شما همیشه باید در خانه خود تهویه مناسب داشته باشید، به ویژه در مناطقی که رطوبت وجود دارد. سعی کنید پنجره ها را تا جای ممکن باز نگه دارید، اگر نمی توانید از پنجر ه ها استفاده کنید، می توانید از فن برای تازه نگه داشتن خانه استفاده کنید.

از سوی دیگر، تهویه مطبوع می تواند به حفظ داخل محیط خانه کمک کند که در آن هیچ رطوبتی نباشد و حتی به سختی یک هوای موجود در طبیعت در آنجا باشد با این حال، از آن خیلی زیاد استفاده نکنید. هوایی که نفس می کشید باید رطوبت لازم برای جلوگیری از بیماری ها و خشک نشدن بینی را داشته باشد.

 

ترفند هایی برای از بین بردن رطوبت در خانه:

• هنگام پخت و پز، هود و هواکش را روشن کنید.

• هرگز درجه گرمای هیتر و وسیله گرمایی تان را بیشتر از 20 درجه سانتیگراد نکنید. زیرا به ایجاد رطوبت در دیواره ها و مناطق دیگر کمک می کند.

• لباس های خود را در بیرون از خانه برای خشک شدن آویزان کنید.اگر در داخل پهن کنید، رطوبت در سراسر خانه پخش می شود.

• گیاهان زیادی در یک منطقه نگذارید. این ممکن است موجب ایجاد رطوبت نیز شود، که بخار دقیقا از این عناصر بیرون می آیند.

• در نهایت، باید چیزهایی مانند روشنایی طبیعی و هوا را در خانه تان بررسی و چک کنید.

• شما باید پنجره ها و درها را در مناطقی قرار دهید که اجازه می دهد نور خورشید به آنها برسد.

• همچنین باید مبلمان خود را طوری بچینید تا هوا در خانه شما به راحتی گردش کند.

 

این مطالب برای شما کاربران گرامی در نظر گرفته شده است تا بتوانید در جلوگیری از نم و رطوبت در خانه های خود بتوانید به خوبی با آن ها مقابله کنید تا با آن ها مواجه نشوید. تا آن جایی که می توانید از افراد مسن در این محیط اجتناب کنید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • همسایه ما در حال ساخت خانه بود و دیوار های خود را اب میداد بر اثر زیاد اب دادن نم بر روی دیوار اتاق من نفوذ کرده و لکه زرد رنگی به وجود اورده الان من چیکار کنم

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس با کارشناس