تشخیص ترکیدگی لوله

انواع خرابی لوله آب در ساختمان

خرابی لوله آب متاسفانه در اکثر خانه ها رخ می دهد. دلایل آن را می توان به کیفیت یا قدیمی بودن لوله ها و شیرآلات ساختمانی اشاره کرد. اما چگونه خرابی لوله های آب را تشخیص دهیم؟ نکته ایست که در این مقاله با ان اشاره خواهیم کرد.

در این مطلب درباره انواع خرابی لوله آب که می تواند باعث ترکیدگی لوله شود صحبت خواهیم کرد. مواردی مانند تغییر رنگ آب – فشار کم آب – بوی بد آب و موارد ریز دیگر. حتما مقاله را تا آخر بخوانید.

خرابی لوله آب

 

خیلی خلاصه و سریع به موارد مهم در رابطه با خرابی لوله آب می پردازیم:

تغییر رنگ آب:

هر زمان که متوجه شدید آب خروجی از لوله های شیر آب دستشویی یا حمام تغییر کرده است یعنی یک مشکل جدی است و خرابی لوله آب صورت گرفته و لوله ها دچار خرابی شده اند و باید خیلی سریع این لوله ها را تعویض کرد.

یکی دیگر از دلایل تغییر رنگ آب های آشامیدنی می تواند نشانه ی خوردگی لوله باشد. لوله در طی مسیر آب زنگ زده را با خود به می آورد. اگر این مشکل حل نشود باعث می شود که لوله با رسوباتی که حمل می کند باعث انسداد راه لوله شود.

فشار هایی که از انسداد لوله به وجود می آید در آخر باعث ترکیدگی لوله نیز می شود. باعث وقت و هزینه بسیار و خسارت های زیادی می شود و بهتر است برای جلوگیری از این نوع خسارت ها همان اول اگر مشکلی را مشاهده کردید خیلی سریع به آن رسیدگی کنید.

خرابی لوله آب

 

فشار کم آب:

در حال شستشو ظرف های خانه هستید و متوجه می شود که فشار آب کم شده است و این مشکل را جدی بگیرید و شاید باید لوله های لوله کشی شده را تعویض کنید.

شاید این فشار کم نشانه ی انسداد یا بستن جریان لوله باشد. یا ممکن است لوله دچار نشتی آب باشد. یا ترکیده باشد که آب کافی به لوله ها نمی رسد و باعث کم فشاری آب شده است. که خیلی سریع باید از افراد متخصص به این کار را خبر کنید و از آنها کمک بگیرید و این مشکل را رفع کنید.

خرابی لوله آب

 

آب بد بو:

اگر در هنگام آشامیدن آب متوجه یک بوی بد یا زننده شدید باید لوله های آب باید تعویض شود. این مشکل از خرابی لوله آب است به مرور زمان باکتری ها ممکن است وارد لوله ها شده باشند و باعث عوض شدن بوی بد آب شوند. با تعویض کردن لوله های خراب می توان این مشکل را حل کرد.

 

نشتی لوله های آب:

نشتی لوله های آب و خرابی لوله های آب مشکل ساز است. اگر متوجه نشتی مداوم لوله ها شدید باید سیستم لوله کشی منزل خود را عوض کنید. اگر با هر بار نشتی با لوله کشی تماس می گیرید و مشکل را تا زمان کوتاهی حل می شود و دوباره همین مشکل به وجود می آید. و هزینه تعویض این لوله ها را ندارید. به جای این که هر بار پول اندکی به لوله کش بدهید و دوباره این مشکل به وجود بیاید. این هزینه ها را جمع کنید و یک باره تمام لوله ها را عوض کنید و یک نفس راحت بکشید و به زندگی خود ادامه دهید.

 

پیدا شدن قارچ ها و خرابی لوله آب:

اگر در اطراف سیستم لوله کشی خود قارچ هایی را مشاهده کرید نشانه ی آن این است که باید لوله آب را تغییر دهید و عوض کنید. قارچ ها برای رشد و تولید مثل از آب و رطوبت تغذیه می کنند. متوجه این قارچ ها در کناره های لوله ها شدید باید بدانید که لوله های شما دچار نشتی و ترکیدگی شده. این مشکل بیشتر در دیوار ها و کف اتفاق میافتد.

خرابی لوله آب

 

حرفه ای ترین اکیپ تشخیص ترکیدگی لوله آب در تهران در سایت تشخیص کار
تماس شبانه روزی ۳۸ ۴۸ ۸۶۰ ۰۹۱۲ پاییزی
شماره تماس ثابت واحد پشتیبانی: 26 68 58 44 021

 

خرابی لوله آب می تواند باعث چه خسارت هایی شود؟

نم و رطوبت :

نم می تواند بر اثر نشتی لوله و یا ترکیدگی و کلا خرابی لوله ها به وجود می آید. نم و رطوبت از رایج ترین مشکلات در خرابی لوله آب می باشد و به بنای ساختمان خسارت های زیادی وارد می کند.

در محل های مختلفی مانند: دیوارهای بیرونی سقف ، سرویس بهداشتی و حمام به وجود می آید. راه کارهایی زیادی برای از بین بردن نم وجود دارد ولی باید اول مشکل اصلی به وجود آمدن نمو را شناسایی و بررسی کرد نا دیگر نم از بین برود.

خرابی لوله آب

 

ترکیدگی لوله ها:

ترکیدگی لوله ها یک مشکل لوله کشی و خرابی لوله ها به حساب می آید که در بیشتر لوله کشی ها رایج است که بیشتر در هوای سرد به وجود می آید. هنگامی آب در یک جای لوله می ماند و گسترش پیدا می کند لوله ها دچار ترکیدگی می شوند. اگر شما شیر آب را باز کنید متوجه می شوید که لوله ها یخ زده است و آبی از شیر به بیرون نمی آید اولین کاری که می کنید منبع اصلی آب را قطع کنید و به یک متخصص لوله کشی آب تماس بگیرید.

 

بهترین راه برای شناسایی خرابی لوله آب:

بهترین راه حل برای شناسایی در اولین قدم برای خرابی لوله ها آن است که ما برخی از جنبه های اقدامات را تا جایی که لوله ها در دسترس ما هستند را مثل پوشاندن مخزن آب سرد که اغلب اوقات فراموش می شود با عایق لوله انجام دهیم ولی دو مسئله وجود دارد ، اول اینکه مهم نیست که تا چه میزان پیشگیری برای ترکیدگی لوله ها انجام شود.

گاهی وقت ها به دلایل فرسایش لوله ها موجب ترکیدگی لوله ها می شود و زمانی که شما متوجه ترکیدگی و خرابی لوله ی خود شوید ، کاری از دست شما برنمی آید و این کاملا فاجعه ای را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند .

خرابی لوله آب

 

آیا ممکن هست که نتوان به هیچ طریقی نشتی و خرابی لوله را تشخیص داد؟

مسئله ی دوم هم این است که این راه حل کاملی برای جلوگیری از ترگیدکی و خرابی لوله ها نیست. زیرا شما در بیشتر سطوح به طور مثال در زیر زمین برای بررسی به لوله ها دسترسی ندارید تا اقدامات پیشگیرانه انجام دهید.

شما میتوانید از دستگاه تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله استفاده کنید و این خرابی ها و نشتی ها و رطوبتی که باعث نگرانی شما شده را بررسی کنید و منبع اصلی آن را پیدا کنید و مشکل را رفع کنید.

اگر برای شما هم این مشکل خرابی لوله آب پیش امده و نمی دانید که باید چه کاتری انجام دهید در این مقاله به خوبی توضیح داده شده است. اگر باز هم می هواهید دقیق تر به این مشکل پیگیری کنید می توانید با کارشناسان تشخیص کار با سال ها تجربه ای که کسب کرده اند تماس بگیریرد و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید.

 

حرفه ای ترین اکیپ تشخیص ترکیدگی لوله آب در تهران در سایت تشخیص کار
تماس شبانه روزی ۳۸ ۴۸ ۸۶۰ ۰۹۱۲ پاییزی
شماره تماس ثابت واحد پشتیبانی: 26 68 58 44 021

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس با کارشناس