تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ را به ما بسپارید

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ در تهران و البرز در سریعترین زمان با کمک بهترین سرویسکاران به صورت شبانه روزی و 7 روز هفته حتی در روزهای تعطیل آماده ارائه خدمت می باشد. دیگر نگران مشکلات شوفاژ و موتورخانه نباشید.

 

یکی از بدترین معضلات که برای ساکنان یک ساختمان پیش می آید ترکیدگی لوله شوفاژ می باشد. علاوه بر خرابی قسمت هایی از ساختمان می تواند باعث بالا رفتن هزینه آب شود.

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ به سادگی قابل تشخیص و مشاهده نیست. ولی بعضی اوقات باید خیلی خوش شانس باشید که نشانه های اولیه این نوع ترکیدگی لوله شوفاژ نم و رطوبتی را به وجود آورد و باعث می شود که ما متوجه شویم مشکلی پیش آمده و باید خیلی زود این مشکل را حل کنیم تا از این بدتر نشده است.

برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ منزل خود می توانید با این شماره ها تماس بگیرید و مشکلات خود را با کارشناسان با تجربه و متخصص ما در میان بگذارید.

حرفه ای ترین اکیپ تشخیص ترکیدگی لوله آب در تهران در سایت تشخیص کار

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)

 

در این مقاله به بررسی علت های ترکیدگی لوله و نشت لوله های شوفاژ می پردازیم و بعد با روش تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه آشنا می شویم.

 

علت ترکیدگی لوله شوفاژ:

ترکیدگی و نشت لوله شوفاژ ساختمان دلایل زیادی دارد. بیشتر افراد فکر می کنند که ساختمان های جدید با لوله های مدرن هیچ وقت دچار ترکیدگی لوله نمی شوند و این مشکل فقط برای خانه های کهنه و قدیمی است. اما دلایلی برای ترکیدگی لوله شوفاژ وجود دارد که باعث می شود حتی خانه های جدیدی و مدرن به این مشکل دچار شوند.

 

عمده ترین دلایل ترکیدگی لوله شوفاژ عبارتند از :

 

  • لوله کش به خوبی لوله ها را آب بندی صحیح و درست را انجام نمی دهد.
  • استفاده از لوله ای نامرغوب باعث از بین رفتن لوله در زمان کم می شود.
  • استفاده ازلوله های آهنی و گالوانیزه به جای لوله های پلاستیکی و پنج لایه.
  • به کار بردن اتصالات نامرغوب و نا مناسب در لوله ها و چندلایه باعث ترکیدگی لوله شوفاژ می شود.
  • عایق کاری نکردن در فصل سرما و فشار زیاد مایع درون لوله باعث ترکیدگی در لوله شوفاژ می شود.
  • لوله های فلزی آب گرم مخصوص لوله های شوفاژ مورد انبساط و انقباض زیاد قرار می گیرند که همین لاعث شل شدن اتصالات و در آخر باعث ترکیدگی و نشت آب می شود.
  • قرار دادن دو لوله غیر عم جنس در کنار هم باعث واکنش شیمیایی بین دو فلز می شود و به مرور زمان باعث خوردگی لوله و در نهایت باعث ترکیدگی لوله می شود.
  • بعضی اوقات لوله توسط لوله کشی بیش از اندازه حدیده می شود ( سر لوله با دستگاه های حالت پیچ دور تا دور آن را می زنند که باعث اتصال این لوله با لوله دیگر می شود) که همین کار هنگامی که فشار آب باعث نشتی لوله می شود و در اخر باعث ترکیدیگ لوله می شود.
  • قرار دادن لوله های فلزی در خاک آهگی و خاک مرطوب یا مکان هایی که باعث ئاکنش فلز با اب و هوا شده باعث خوردگی لوله می شود و در آخر باعث ترکیدگی لوله می شود.

 

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ:

 

در مورد تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ روش های زیادی وجود دارد. بعضی از این روش ها از افراد معمولی قابل تشخیص است. یا خود شما هم می توانید این ترکیدگی را تشخیص دهید . ولی گاهی ترکیدگی علائم و نشانه ای از خود نشان نمی دهد که باید توسط کارشناسان باتجربه و متخصص با تجهیزات مدرن این مشکل را شناسایی کنند. به این روش تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه می گویند.

 

نشانه های ظاهری ترکیدگی لوله شوفاژ:

علائم و نشانه های ترکیدگی به صورت ظاهری خود را نشان می دهند. رایج ترین این نشانه ها خیس شدن سطح های مختلف می شود. مانند: کف و دیوارها است.

لوله های که در دیوار و کف ساختمان کارگذاری شده اند در صورت نشتی یا ترکیدگی باعث نم دار شدن سطح مورد نظر می شود. گاهی اوقات با ترک خوردن، باد کردن، ریختگی گچ دیوار می توان تشخیص داد که در این مکان مشکلاتی وجود دارد.

لوله هایی که در کف ساختمان کار گذاشته شده اند در صورت نشتی و ترکیدگی باعث خیس شدن کف می شوند و باعث لق شدن کاشی ها هم می شوند و امکان دارد این نم و رطوبت به کف شما و سقف خانه پایینی برسد و باعث خرابی و خسارت هم شود. دقت کنید بعضی اوقات صدای چکه آب می تواند یکی از علائم و نشانه های ظاهری باشد.

چند لحظه سکوت کنید و خوب گوش کنید. اگر صدای چکه آبی را شنیدید و مطمئن هستید که صدای چکه آب است خیلی سریع و سرعتی یک متخصص این کار را خبر کنید و مشکل خود را قبل از این که بیشتر و بزرگتر شود جلوگیری کنید.

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)

 

 

استفاده از کنتور آب برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ:

ترکیدگی لوله بعضی اوقات جزیی است و همین باعث می شود تا علائم ظاهری دیرتر خود را نشان دهد. اگر مشکوک به ترکیدگی آب هستید می توانید برای مطمئن شدن از کنتور آب استفاده کنید. اول تمام شیرهای آب را ببندید و از خاموش بودن لوازم خانگی مطمئن باشید. مانند: ماشین لباس شویی یا ماشین ظرفشویی که از آب استفاده می کنند.

 

بعد شماره روی کنتور را یادداشت کنید و بعد از مدتی یک دقیقه دوباره شماره یادداشت شده را با شماره روی صفحه کنتور نشان می دهد مقایسه کنید. اگر تغییری مشاهده کردید و به آن رسیدگی نکنید و خیلی راحت از آن بگذرید یا تا چند روز صبر کنید. احتمال ترکیدگی و نشتی لوله نیز زیاد می شود.

 

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه:

اصولی ترین راه تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ با دستگاه است. تشخیص و مشاهده این مشکل به روش سنتی و قدیمی باعث خرابی های زیاد می شود. و این کار توسط دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله می توانید محل دقیق نشتی و ترکیدگی را مشخص کرده و با خرابی جزیی یا اصلا خرابی به وجود نمی آید که این مشکل را رفع می کنند.

 

دوربین حرارتی:

دوربین حرارتی یکی از متداول ترین دستگاه ها برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ است. دوربین حرارتی با داشتن فیلترهای حرارتی مختلف می تواند نشتی یا ترکیدگی لوله های شوفاژ را در مکان های مختلف مانند موتورخانه، دیوار و … را حتی از پشت دیوار یا کف تشخیص دهند و بررسی کنند.

 

دستگاه مادون قرمز:

دستگاه های مادون قرمز دارای یک فرستنده و یک گیرنده امواج هستند که همگی درون یک جعبه کارگذاری شده اند. این دستگاه بهترین دستگاه برای تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی در عمق چند متری زمین قرار می گیرند. این دستگاه ها با ارسال و دریافت امواج ، مسیر لوله را تعیین می کنند و حتی می توانند محل دقیق نشتی و یا ترکیدگی لوله شوفاژ نیز تشخیص دهند.

 

بهترین راه کار برای عوض کردن لوله و تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ:

همیشه کار را به کسی که کار می داند و از چند و چون کار سر در می آورد بسپارید. با دیدن نشانه های ترکیدگی لوله ابتدا فلکه اصلی آب را ببندید و سپس با کارشناسان مجرب در این حوزه تماس بگیرید.

این کارشناسان با تجربه توسط دستگاه های مجهزی که دارند می توانند محل دقیق ترکیدگی را تشخیص داده و با تخریب کم و جزئی اقدام به رفع این مشکل کنند. این کار علاوه بر تخریب کمتر نیز هزینه بسیار کمی را برای شما در بر خواهد داشت.

تشخیص ترکیدگی لوله و مزایای آن :

استفاده از دستگاه های تشحیص ترکیدگی لوله شوفاژ مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن تخریب نکردن بنا برای تشخیص محل ترکیدگی لوله شوفاژ است که خود مشکلات دیگری را در پی خواهد داشت .

مزایای دیگر آن استفاده از این دستگاه ها در صرفه جویی در زمان بسیار اندک در مقایسه با روش های سنتی و قدیمی برای تشخیص محل نشتی و ترکیدگی می باشد ، دیگر مزایای این روش صرفه جویی در هزینه کمتر و جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان می باشد.

عوامل زیادی باعث ایجاد ترکیدگی و نشتی در لوله ها می شوند که در ادامه این مقاله مهم ترین دلیل این مشکل توضیح داده مکی شود:
• بهره برداری غیر عادی از تاسیسات
• خوردگی و یا فرسودگی لوله ها و مخازن
• به وجود آمدن آب وهوایی محیطی مانند گرمای شدید، سرما و یخ بندان
• خسارت های پیش بینی نشده و عملیات و کارها و گروه های کاری که باعث آسیب دیدگی لوله ها و مخازن می شود.

 

در میان این عواملی که گفته شد فرسودگی لوله ها به مرور زمان یک امری طبیعی است و با پیشرفت تکنولوژی و تولید مصالح های مدرن ، فرسودگی در طول عمر بیشتری، اتفاق می افتد. اما لازم به ذکراست راه کارهای کنترل آن باید همیشه انجام داد.

 

ایجاد خوردگی هم از مواد خورنده و یا عبور سیالات در لوله دچار سایش در لوله ها می شود و با اصلاحی نوین، می توان این نشانه ها را کنترل کرد. عوامل و نشانه های محیطی ناشی از شرایط بالا آب و هوایی که چرخه های دمایی باعث خرابی در مصالح می شوند، که از عوامل زیاد کننده نشتی هستند.

به دلیل حضور تیم های مختلف کاری در طول پروژه و ساختن یک بنا، ممکن است خسارت های که اصلا فکرش را نمی کنید که در تاسیسات و خانه های شما به وجود می آید. همچنین بهره برداری از تاسیسات پیش بینی شده در طراحی آن ها، می تواند آسیب های جدی بر لوله ها به وجود بیاورد.

به عنوان مثال، بهره برداری در شرایط دمایی و فشاری خارج از محدوده عادی و در مدت زمان طولانی، احتمال ترکیدگی و نشتی لوله ها را از قبل آن بیشتر و بالاتر می برد.

 

نکته های مهم در ترکیدگی لوله شوفاژ :

 

عوامل مهم دیگری که می توانند در ترکیدگی لوله های موتورخانه، نقش داشته باشند. حدیده کاری بیش از حد معمول از لوله کش بر روی لوله فلزی باعث بیشتر شدن نشتی آب هنگام افزایش فشار آب لوله های ساختمان می شود. همچنین انبساط و انقباض لوله های فلزی آب گرم به ویژه در ناحیه اتصالات، باعث شل شدن آن ها می شود.

دستگاه رابط نشت صدا در لوله های شوفاژ:

یکی از روش های عادی درتشخیص محل ترکیدگی لوله شوفاژ دارای نشتی، استفاده از امواح صوتی است. حرکت آب در داخل لوله ها باعث پیدایش امواج صوتی و صدا می شود. در صورت ایحاد ترکیدگی در لوله، خروج آب از لوله و میزان خروجی آب، همراه با شدت بالایی خواهد بود.

 

این شدت و فشار های بالای خروج آب، باعث به وجود آمدن امواج صوتی خاصی می شود که در محدوده شنوایی انسان نیست. اما با کمک دستگاه هایی می توان محل انتشار این امواج که درمحل نشتی وجو دارد، از روی کم و زیاد شدن صدای آن پیدا کرد.

 

اگر لوله های موتورخانه به هر دلیلی مدفون و دفن شده باشند، این دستگاه ها تا عمق 40 سانتی متری توانایی تشخیص نشتی را خواهند داشت. دقت اینگونه دستگاه ها بالا بوده و با فاصله مکانی کمتر از 10 سانتی متر محل نشتی را مشخص می کنند. با پیشرفت تکنولوژی و ساخت سنسورهای با درجه حساسیت بالا می توانند تمام مشکلات افراد جامعه را حل کنند و بتوانند زندگی خوب و راحتی داشته باشند.

 

نکته های مهم :

برخلاف افراد جامعه بر عدم نیاز به اپراتور با وجود یک دستگاه تشخیص دقیق، و آوردن یک فرد با تجربه برای کار به این صورت از دستگاه ها ضروری است تا در مواردی مانند تفکیک امواج مربوط به لوله از امواج مزاحم محیطی، بتواند به درستی دستگاه را به حرکت درآبیاورند و مسیر لوله کشی را حدس بزنند.

تزریق گاز ردیاب در تشخیص ترکیدگی لوله های شوفاژ:

علاوه بر روش رابط نشت و صدا که قبل تر به آن اشاره کردیم، تکنولوژی تزریق گاز ردیاب نیز در تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ به کار می رود. در این روش، با تزریق یک گاز بی اثر در داخل لوله و ردیابی اثر باقی مانده ناشی از خروج آن گاز، محل نشتی مشخص می شود. گاز ردیابی که به طور سنتی و قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد، که به آن سولوفورهگزا فلوراید گفته می شود.

برای تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ خود می توانید با کارشناسان متخصص تشخیص کار تماس بگیرید و با گرفتن مشاوره رایگان می توانید کار خود را با برنامه ریزی و به آسانی کار خود را انجام دهید. کارشناسان ما بعد از تماس شما زمان را برای خودشان تنظیم می کنند و در کمترین زمان به خدمت شما می رسند.

تشخیص ترکیدگی لوله شوفاژ در سایت تشخیص کار در سراسر تهران و استان البرز خدمات رسانی می کنند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با این شمار ها تماس بگیرید.

حرفه ای ترین اکیپ تشخیص ترکیدگی لوله آب در تهران در سایت تشخیص کار

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)