تعمیر ترکیدگی لوله آب با کمترین خرابی با کمک ابزارآلات حرفه ای

تعمیر ترکیدگی لوله در شبکه های فاضلاب و…. ترمیم و اصلاح شبکه باید پس از تشخیص عیب ها با سرعت عمل بالا انجام شود. چرا که عدم توجه به مشکلات باعث به وجود آمدن بحران های جبران ناپذیری می شود.

این فرآیند شامل برش و ترمیم انشعابات لوله یا شاخه های لوله، برش ریشه درختان ، تعویض ناحیه آسیب دیده براثر ریزش ، شکستگی و بسته شدن راه لوله ها و ترکیدگی لوله می باشد.

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)

تعمیر ترکیدگی لوله پلی اتیلن

تعمیر با استفاده از اتصالات مکانیکی:

در بعضی از موارد آسیب دیدگی جزیی است ولی به شدت لوله را درگیر کرده است. اول باید جریان آب را قطع کرد. بخشی از لوله را بریده و یک لوله کوپلینگ یا متصل کننده به سر لوله وصل کرد.

بعضی از این کوپلینگ ها خود مهارکننده هساتند و بعضی نیستند. برخی از آن ها نیاز به استفاده از یک لایه فلزی از جنس فولاد ضد زنگ در درون لوله پلی اتیلن قرار می گیرند. از اتصالات مکانیکی فشاری مخصوص لوله های پلی اتیلن یا تیوب ها در تعمیر و آسیب دیدگی این نوع لوله ها استفاده می شود.

برای اجرای کار تعمیر لوله پلی اتیلن جریان آب در داخل لوله را با یک ابزار فشارنده متوقف کنید و جای آسیب دیه را مشخص کنید. در صورتی که آسیب دیدگی ، بریدگی ، یا سوراخ شدگی کوچک باشد می توان لوله را در محل آسیب دیدگی برش داد و اتصال فشاری را میان دو سر لوله نصب کرد.

همان طور که در لوله های بزرگتر می دانیم. برای استفاده از این روش باید به مقدار خاصی از لوله را بیرون آورده تا بشود لوله را خم کرد و نصب کوپلینگ (متصل کننده) را انجام داد. در صورتی که آسیب دیدگی گسترده باشد تکه ای از لوله بریده شده و با یک تکه لوله و دو اتصال فشاری جایگزین می شود.

 

تعمیر ترکیدگی لوله با استفاده از ماسوره فلنجی:

بعد از تشخیص آسیب دیدگی خط لوله باید اندازه و نسبت ابعاد خط لوله را مشخص کرد. فلنج و رینگ پشتیبان را با استفاده از اندازه مناسب انتخاب کرده و برای انجام تعمیرات به کار می رود. لوله آسیب دیده را از سیستم لوله کشی ببرید و مطمئن باشید که طول برداشته شده برای نصب ماسوره فلنجی کافی است.

سر فلنج ها را به لوله اصلی خط و لوله جایگزین را به روش مناسب جوش دهید و سپس لوله جایگزین را در لوله آسیب دیده قرار دهید.

علت ترکیدگی لوله آب:

در ترکیدگی لوله ها بیشترین سوالی که برای مردم پیش می آید این است که چرا لوله ای پلاستیکی در ساختمان های نوساز دچار ترکیدگی لوله آب می شود؟

پاسخ سوال خیلی واضح و روشن است: چون بیشتر افراد که کار لوله کشی را انجام می دهند. دانش فنی مناسبی در نقاط ضعف و قدرت لوله های پلاستیکی نمی دانند. همچنین اگر برای تعمیر ترکیدگی لوله آب با آنها تماس بگیرید مطمئن باشید کار را خراب تر می کنند.

در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

لوله آب پلاستیکی:

لوله های پلاستیک فایده هایی دارند. مثل راحت بودن حمل و نقل و نصب آسان و راحت دارند و در مقابل معایبی مثل انبساط طولی زیاد جریان آب گرم باعث افزایش سایز طولی می شود و در سیستم های گرمایشی نفوذ اکسیژن که باعث فرسودگی و در آخر باعث ترکیدگی لوله می شود دارند. در نهایت باید به تعمیر ترکیدگی لوله آب منزل بپردازید.

 

لوله آب گالوانیزه و آهنی:

بزرگترین ایراد این لوله ها دچار پوسیدگی و فرسوده شدن آن است که امروزه جای خود را به لوله های نسل جدید پلاستیک و پنج لایه داده اند، البته در خیلی از ساختمان های بالای ۱۰سال از این لوله ها استفاده شده است.

 

لوله آب پلیکا:

با گذشت زمان ساختمان ها دچار نشت می شوند و اگر در ساختمان ها لوله های پلیکا به کار رفته باشد و جنس لوله مرغوبیت خاص خود را نداشته باشد بر اثر نشست ساختمان قایلیت خود را از دست می دهد و دچار شکستگی می شود.

 

لوله آب پنج لایه:

لوله های پنج لایه بهترین لوله ها در بازار شناخته شده اند. ولی کسی که با این نوع لوله می خواهد کار کند باید متخصص این کار باشد. باید دوره آموزشی نصب این نوع لوله را وارد باشد. در غیر این صورت باعث ترکیدگی لوله و خسارات ساختمان می شود.

برای تعمیر ترکیدگی لوله آب می توانید از سایت تشخیص کار کمک بگیرید ما با داشتن بهترین ابزارآلات و دستگاه های مدرن نشت یابی لوله می توانیم تمامی ترکیدگی لوله ها را برطرف کنیم.

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)

دلایل دیگر ترکیدگی لوله آب:

  • شاید لوله کش در محل اتصالات اشتباه کرده باشد و یا اصلا آب بندی نکرده باشد.
  • تعمیر ترکیدگی لوله به دلیل عایق کاری نکردن مناسب در فصل سرما و فشار زیاد مایع درون لوله
  • آسیب دیدگی اجزای داخلی شیرآلات مانند آب بند ، واشر های آب بندی و ….
  • انقباض و انبساط لوله های فلزی آب گرم مخصوصا در اتصالات لوله شوفاز که باعث شل شدن اتصالات می شود.
  • افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ها مخصوصا در هنگام شب که مصر آب کم است و باعث فشار آب در لوله زیاد می شود.

تعمیرات لوله آب:

لوله کشی ساختمان ممکن است پس از مدتی که به آن رسیدگی نشود، دچار پوسیدگی شود تعمیرات لوله کشی در یک ساختمان نقش حیاتی دارد و نباید با مشکل مواجه شود.

 

موارد جلوگیری از تعمیر ترکیدگی لوله آب:

  • شیب لوله های آبرسانی در کانال کف زمین به طرف موتورخانه می باشد.
  • اتصال لوله آب به کولرها توسط لوله کشی از نوع نرم انجام می شود. اگر در نقشه ها از موارد دیگر ذکر شده است از آن استفاده کنید.
  • تمام لوله های آب سرد و گرم و برگشت آب گرم مصرفی از نوع فولادی گالوانیزه باشند مگر آن که در نقشه ها موارد دیگر ذکر شده است از آن استفاده کنید.
  • تمام لوله های افقی سرد و گرم و برگشت باید شیب یک نواختی در برابر یک در هزار به سمت پایین لوله کشی انجام شود تا در هنگام استفاده از آن بتوان آن ها را خارج کرد.

مجموعه تشخیص کار برای رفع و تعمیر ترکیدگی لوله به صورت شبانه روزی و 7 روز هفته در سراسر تهران آماده خدمات رسانی می باشد. خدمات ما در سراسر استان های تهران و البرز انجام می شود. در هر منطقه ای که باشید تعمیرکاران تشخیص کار در کمتر از نیم ساعت اعزام می شوند.

تماس شبانه روزی: 27 60 827 0912 پاییزی

دفتر: 57 36 25 66 021 (ساعات اداری)

تعمیر نشتی لوله ها:

امروزه این محصول توانسته این مشکلات را حل کند و بدون نیاز به تخریب ، تعمیر یا اجرای مجدد تاسیسات مشکل نشتی را رفع می کند. درزگیر رفع نشتی استیل پنیک بهترین راه حل را با اطمینان به شما پیشنهاد می کنیم که راهکاری مناسب برای مشکلات که پیش روی شما قرار دارد را با یک لیتر مایع استیل پنیک رفع می شود.

 

از مزایای استفاده از این محصول کاهش هزینه ، سهولت و آسانی در کار بدون نیاز به تخریب و یا اجرای مجدد تاسیسات که این محصول مورد تائید بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است. این محصول علاوه بر استفاده در تاسیسات لوله کشی شوفاژ در مخازن تانکر آبگرمکن های مخزن دار دیگ های بخار و شوفاژ به راحتی قابل استفاده است.

بعد از تشخیص نشتی با مایع استیل پنیک در سیستم و لوله کشی یا شوفاژ یا مخزن مورد نظر بعد از گذشت ۲ الی ۴ ساعت نشتی بسته خواهد شد. از دیگر مزایای استفاده از این محصول تحمل فشار تا 4 بار و درجه تحمل دما تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد می باشد.