تشخیص نم دیوار و سقف ساختمان با دستگاه در سریع ترین زمان

تشخیص نم دیوار توسط بهترین دستگاه های نشت یابی حرفه ای با کمک تشخیص کار متخصص و با تجربه در سراسر تهران و البرز انجام می شود. در کمتر از نیم ساعت نیروی کار خود را اعزام می کنیم.

یکی از مشکلات ساختمان ها نم و رطوبت است. نم و رطوبت ساختمان یکی از اصلی ترین مشکلات افراد جامعه مخصوصا در منطقه های که آب و هوای مرطوب دارد. همه به دنبال راهی برای رفع از بین بردن رطوبت ساختمان خود هستند. سوال بیشتر مالکان این است که چگونه نم و رطوبت ساختمان را رفع کنیم؟

باید سقف ها و دیواره های ساختمان را طوری بسازید که آب در آن نفوذ نکند و باعث به وجود آمدن نم و رطوبت در دیواره ساختمان نشود. این نم و رطوبت خسارت های زیادی را بر ساختمان و محیط خانه و مخصوصا افراد خانه وارد می کند.

در ادامه می خواهیم انواع نم و روش های پیشگیری و تشخیص نم دیوار را برای شما توضیح دهیم.

 

چگونگی نم و رطوبت دیوار
لباس ها را سریع خشک کنید:
خشک کردن لباس ها در ساختمان باعث بیشتر شدن رطوبت در محیط خانه می شود و در دراز مدت باعث به وجود آمدن رطوبت در دیوار و سقف می شود. یکی دیگر از عواملی که باعث نم و رطوبت در دیوار و سقف ساختمان می شود این است که:

بعضی از خانم ها برای تمیزی زیاد دیوارهای خانه خود را با آب می شویند که این بدترین کار است و خسارت زیادی به ساختمان شما وارد می شود. مخصوصا از مواد شوینده در هر دفعه شستشو استفاده می کنند که باعث نم و رطوبت در محیط خانه می شود.

 

کاهش نم و رطوبت اتاق:
اگر اتاق شما رطوبت زیادی دارد، در مدت طولانی باعث به وجود آمدن نم در دیواره ها می شود. یکی از مهم ترین دلیلی که می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل بزرگ شود رطوبت و نم خانه است. در بعضی از خانه ها وسیله ای برای افزایش رطوبت خانه استفاده می کنند. بهتر استفاده از این وسیله را کاهش دهید تا از نم در سقف و دیوار جلوگیری کنید.

یکی دیگر از راه های کاهش رطوبت در محیط خانه باز کزدن پنجره ها در روزهای آفتابی است که با استفاده از هوای تازه و گرم آفتاب این رطوبت کاهش پیدا می کند.

 

تشخیص نم و رطوبت در دیوار:
تشخیص نم دیوار ساختمان نکته اصلی برای رفع نم و رطوبت است. یکی از مواردی که باید به خوبی به آن دقت کرد وجود لکه های آب است که بسیار مهم است. بعضی اوقات دیوار خانه حالت اولیه خود را از دست می دهد و نم دار می شود و اگر خوب دقت کنید در کناره های دیوار یه چیزهایی شبیه به برف شستشو در کنج دیواره ها ریخته که این نشانه ی نم است که باعث می شود گچ به این شکل به روی زمین بریزد.

به محض این که این موارد را تشخیص داده اید خیلی سریع اقدام به رفع آن کنید تا خسارت کمتری به بار آورد. اگر نتوانستید به موقع نم دیوار را تشخیص دهید چاره ای به جز تعمیر دیوار ندارید. برای تشخیص نم دیوار باید ابتدا سعی مکنیم متوجه شویم که منشا آن از کجاست که این مشکل رطوبت را به وجود می آورد. با هم چند نمونه از این موارد را بررسی می کنیم.

عایق کاری ساختمان شما مشکل دارد:

ممکن است علت نم و رطوبت دیوار منزل شما عایق کاری نامناسب باشد. بیشتر افراد این حدس را می زنند که ایزوگام و عایق توالت ، آشپزخانه ، حمام یا سقف ساختمان سوراخ شده و باعث نم و رطوبت شده است. که اگر این حدس درست باشد باید قسمتی از ساختمان را خراب کنید و دوباره آن را بازسازی کنید که خسارت های بسیاری دارد.

ولی این مشکل در بسیاری از موارد: قیرگونی ، ایزوگام و عایق های رطوبتی ساختمان باعث این مشکل می شود. ولی بهتر است قبل از تخریب تشخیص نم دیوار را بررسی کنید تا از بروز خسارت های اضافی جلوگیری کنید و می توانید از متخصص این کار هم کمک بگیرید. آن ها به خوبی می دانند که چطور نم و رطوبت را از بین ببرند.

اگر مشکل نم و رطوبت از ترکیدگی و نشت لوله ها باشد:
در بعضی از ساختمان ها ایجاد نم و رطوبت از ترکیدگی لوله ها به وجود می آید. شاید در قسمتی از ساختمان شما یا ساختمان همسایگان شما ترکیدگی لوله اتفاق افتاده باشد و باعث ایجاد نم و رطوبت در ساختمان شما شود.

در این صورت باید اقدام به رفع نم کنید تا دچار خسارت نشوید. یکی از دلایل تخریب ساختمان ها ترکیدگی لوله و نشت آب است. ممکن است این نشتی بسیار کم و اندک باشد. ولی با گذشت زمان رطوبت و نم جذب دیوار می شود و به گچ دیوار ساختمان صدمه وارد می کند و باعث بوی بد نم در کل ساختمان می شود.

متخصصین این مورد برای عدم نشت آب یا ترکیدگی لوله از دستگاه مخصوص نشت یاب استفاده می کنند تا بتوانند از وجود نم مطمئن شوند. به وسیله این دستگاه می توان تشخیص داد که در سیستم لوله کشی آب آیا شما و یا همسایگان شما ترکیدگی لوله و نشت آب اتفاق افتاده است یا خیر؟ با پیدا کردن این مشکل اقدام به رفع آن می کنند. با دستگاه نشت یاب می توان به راحتی تشخیص نم دیوار را مشخص کرد.

 

اگر مشکل نم ساختمان باران باشد:
بیشتر نم و رطوبت ساختمان ها از آب باران در زمستان است. به علت این که عایق کاری نامناسب باعث این مشکل می شود. شاید در خانه هیچ نشتی در لوله های آب وجود نداشته باشد و علت این نم از آب باران در فصل زمستان باشد. برای پیدا کردن نم و رطوبت در ساختمان کار سختی است بهتر است یه نگاهی به عایق کاری ساختمان خود بیاندازید و مشکل آن را حل کنید.

چگونه نم و رطوبت در دیوار یا …. ساختمان را تعمیر یا لکه گیری کنیم؟( تشخیص نم)
باید نم و رطوبت ساختمان را رفع کنیم. بهترین راه برای رفع نم این است که از یک ورقه آلومینیومی مربع شکل بر روی دیوار قرار دهید که هوا از هیچ جای آن ورق وارد نشود. بگذارید به مدت 2 روز به همین صورت باقی بماند و بعد آن را بردارید. اگر قسمت بیرونی نوار آلومینیومی نمناک است مشکل از داخل ساختمان است که باید اقدامات لازم را انجام دهید.

این مشکل را می توان با نصب یک دستگاه رطوبت زا و یک دستگاه تهویه در زیر زمین حل کرد. اگر ورقه آلومینیومی که با دیوار در تماس است نمناک شد، مشکل از بیرون ساختمان است وباید تعمیرات را انجام دهید.

پوشش آپوکسی ضد رطوبت:
این پوشش دو جزئی است که بعد از اجرا و خشک شدن لایه ای بی رنگ با حالت شیشه ای روی سطح به جا می گذارد که ار نفوذ هر گونه رطوبت به داخل سطح زیر کار جلوگیری می کند و مانع از انتقال رطوبت از پایین سطح به بالا می شود. این محصول با استاندارد ( قابلیت تماس با آب آشامیدنی را دارد).

خواص پوشش آپوکسی ضد رطوبت:
چسبندگی خیلی زیاد به انواع مصالح ساختمانی مانند بتن ، آجر ، ملات های سیمانی ، سنگ ، چوب و….
قابلیت اجرایی این محصول بر روی سطح مرطوب
امکان اجرایی بر روی بتن با سن 1 روز
مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت
مقاومت در برابر فشارهای هیدرو استاتیکی داخلی
اجازه دادن هوا کشی به بتن را می دهد. نگران خیس بودن بتن نباشید.

کاربرد این محصول ضد رطوبت:
پوشش ضد نم زدگی و رطوبت برای کف ، دیوارها و سقف
رفع نم زدگی دیوارها ، پارکینگ ها
ایزوله سازی استخرهای کاشی کاری شده ، آب نماها ، سرویس های بهداشتی پس از بروز نشت
ایجاد لایه ضد گردو غبار بر روی بتن

روش برطرف کردن زردی گچ دیوار:
خیلی از عوامل می توانند باعث زردی در گچ دیوار شوند. ممکن است گچ دیوار هنوز به خوبی خشک نشده باشد و شما با گذاشتن اجاق گاز جلوی دیوار باعث می شود فقط همان قسمت از دیوار خشک شود.

ممکن است زردی گچ دیوار دلیل بر وجود آمدن نم و رطوبت خانه باشد. پس بهتر است برای برطرف کردن آن اقدام کنید. برای از بین بردن زردی گچ دیوار با ما همراه باشید.

روش برطرف کردن لکه زرد دیوار ساختمان:
پس از این که متوجه شدید دیوار خانه شما زرد است . پس از برطرف کردن عامل نم زدگی می توانید پس از گچ کاری دوباره و بعد از خشک شدن آن کافیست روغن زیرکار را به آن بزنید. سپس با خرید یک کیلو رنگ روغنی مات و شل کردن آن با تینر روغنی و با یک قلمو شماره 4 بر روی زردی دیوار یا سقف بزنید.

بعد مدتی صبر کنید تا خشک شود. اگر باز هم زردی مشخص بود یک بار دیگر این کار را تکرار کنید. البته این کار را به نقاش ساختمان بسپارید. چون این کار فقط گرفتن غلطک در دست و رنگ کردن دیوار نیست. باید 70 درصد رنگ آمیزی ساختمان و انجام زیرکاری های ساختمان مثل لکه گیری، سمباده کاری و… می باشد.

محلول نانو برای آب بندی فوری ( رفع نم و رطوبت بدون خرابی):

• مقاوم در برابر انواع موادشوینده ، اسیدی و قلیایی مورد استفاده برای افرادی که دیوارهای خانه خود را با مواد شوینده می شورند.
• رفع نم زدگی در سرویس ها یبهداشتی و آشپزخانه ها و عایق کردن در چوبی سرویس
• قابل استفاده به وسیله تمام اعضا خانواده
• با مصرف کمترین هزینه اقتصادی و زمان نسبت به روش های دیگر
• بدون عوارض شیمیایی و زیست محیطی

در این مطلب به بررسی و تشخیص نم دیوار پرداختیم. اگر مشکلی در سیستم لوله کشی شما رخ داده و باعث شده که رطوبتی بر روی دیوار رخ دهد می توانید از تیم تشخیص ترکیدگی لوله سایت تشخیص کار کمک بگیرید.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

در هر ساعت از شبانه روز میتوانید فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت پاسخگو باشیم.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =