بهترین دستگاه نشت یابی برای تشخیص ترکیدگی لوله

امروزه در همه ی سایت ها و همه جا حرف از دستگاه نشت یابی یا دستگاه تشخیص نشتی یا تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و… هست.

با این همه تبلیغاتی که هر روز به چشم مان می خورد و یا می شنویم در مورد این موضوع یک اطلاعاتی کسب کنیم که آیا درست است که دستگاه های فوق حرفه ای هستند و چگونه می توان با استفاده از دستگاه نشت یاب لوله های ترکیده یا سوراخ شده در ساختمامن را پیدا کرد؟

در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

نشت یابی چیست؟
دستگاه نشت یابی

نشت یابی عملیاتی است برای پیدا کردن نشت در لوله ای که در زیر زمین دفن شده اند و رایج ترین و موثر ترین روش نشت یابی استفاده از دستگاه آکوستیک است که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

دستگاه نشت یابی آب وسیله ای است برای پیدا کردن لوله ای سوراخ شده و ترکیده در زیر زمین که نمی شود با چشم نشتی را پیدا کرد و از سایت تشخیص کار با دستگاه حرفه ای و با سرویس کاران با تجربه می توان این مشکل را به راحتی حل کرد.

روش کار با دستگاه نشت یابی :

با وجود این همه تبلیغات در مورد نشتی لوله این سوال پرسیده می شود که این دستگاه چطور کار می کند؟ این دستگاه نشت یاب دارای یک فرستنده و گیرنده امواج است این گیرنده و فرستنده درون محفظه ای به نام کپسول قرار دارند. این کپسول را باید روی دیوار ها یا لوله هایی که که شک دارید نشتی داشته باشد حرکت دهید.
فرستنده امواج را به محل نشتی مورد نظر بفرستد و پس از آن برگشتی که دریافت می کند در این عملیات با روش های کامپیوتری از دستگاه نشت یاب ترک و نشتی درون لوله ها مشخص می شود که این کار یعنی دستگاه نشت یاب از امواج که می فرستد متوجه نشت دقیق لوله مورد نظر می شود.

دستگاه نشت یابی در چه جاهایی استفاده می شود؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای مناسب به راحتی می توان مشکلات ترکیدگی لوله و نشت آب را مشخص کرد با استفاده از این دستگاه بدون هیچ خرابی و خسارتی محل دقیق را به شما نشان می دهد.

می توانید به راحتی محل مورد نظر را تعمیر کنید. اگر این دستگاه نشت یابی وجود نداشت مثل دوره قدیم باید ساختمان ها را تخریب می کردیم تا متوجه نشتی و یا ترکیدگی لوله می شدیم. با استفاده از این دستگاه کار کارشناسان بسیار آسان و راحت شد و کار شما کاربران گرامی هم راحت شد هم در زمان و هم در هزینه.

استفاده از دستگاه ها توسط شرکت های لوله بازکنی :

در کشور ما از این دستگاه استفاده فراوانی می شود. شرکت های لوله بازکنی و نشتی لوله از این دستگاه برای پیدا کردن محل نشتی استفاده می کنند. وجود این دستگاه های تشخیص ترکیدگی و نشت یاب لوله در لوله بازکنی و … تاثیری زیادی دارند.

دستگاه نشت یابی لوله آب:
گفتیم که رایج ترین و موثر ترین نشت یاب لوله آب متد آکوستیک است. روش های دیگری برای پیدا کردن نشت لوله هم وجود دارد یکی از این روش ها نشت یابی به روش ردیابی گازاست.

نشت یابی با استفاده از کرولیتورها که اصل نشت یابی آن آکوستیک کار می کنند. نشت یابی با روش آکوستیک در بسیاری از شهرهای ایران انجام می شود و روش آن استفاده عموم قرار گرفته و نشت های پنهان در زیر زمین را با استفاده از این دستگاه پیدا کرده اند. دراین روش با ایجاد امواج صوتی که در محل نشت به وجود میاید محل را به خوبی پیدا می کند.

مهم ترین عامل موثر بر فرکانس و صدای نشت در لوله هل و کنار لوله ها به وجود میاید را از سطح زمین پیدا می کند که موارد زیر است:

• فشار آب در لوله ها
• جنس خاک و میزان تراکم در آن
• لوله در چه عمقی از زمین قرار دارد
• جنس لوله ها و اندازه قطر آن
• پوشش سطح زمین ( آسفالت ، خاک ، چمن ، سیمان )

استفاده از این دستگاه نشت یابی پیشرفته می توان در زمان و هم در هزینه خود صرفه جویی کنید.

لوله های فلزی مثل لوله های چدن و آهنی صدای بلندتری و با فرکانس بالاتری تولید می کنند. لوله های از جنس پی وی سی ، پلی اتیلن و لوله های سیمانی با صدای کمتری و فرکانس پایین تری تولید می شود.

به همین علت اطلاع داشتن از جنس لوله ها تاثیر مهمی دارد. همچنین لوله ها از سایز کوچکتر و بزرگتر هم که باشد میزان فرکانس تولید شده در آن ها کم و زیاد است.

زمین های شنی و نرم و لوله هایی که تازه کارگذاری شده اند صدای نشت را به خوبی پخش نمی کنند و کار را سخت می کنند.

پس دقت کنید قبل از انجام کار حتما این مواردی که گفته شد را با صاحب خانه یا صاحب آن لوله ها اطلاعاتی کسب کنید و کار خود را بهتر و راحت تر انجام دهید.

چگونه متوجه شویم که ساختمان ما دچار نشتی شده است؟

با وجود نم و رطوبت در دیوارها و سقف و کف ساختمان ، بالا رفتن هزینه قبض آب ، جمع شدن آب در کنار کنتور آب ، صدای چکه چکه کردن آب در خانه. این مواردهای هستند که با متوجه شدن آن باید خیلی زود با ما تماس بگیرید و اگر نه باعث خسارات ساختمانتان می شود.

اگر مشکل نشت یابی و یا ترکیدگی در خانه یا …. مشاهده کردید می توانید با شماره ثبت شده در سایت تشخیص کار با ما تماس بگیرید و مشکل خود را با کارشناسان با تجربه ما در میان بگذارید.

بعد از تمام تماس کارشناسان ما تلاش خود را می کنند که در سریع ترین زملن خود را به محل مورد نظر برسانند تا خیلی سریع نشتی را برطرف کنند تا این نشتی یا ترکیدگی خسارت بیشتری به بار نیاورد.

کارشناسان ما با دستگاه نشت یابی پیشرفته و ابزارهای مدرنی که دارند کار شما را در زمان خیلی کم تحویل می دهند و هیچ خرابی و خساراتی به بار نمی آورند.

چون از دستگاه نشت یابی حرفه ای استفاده می کنند و شما می توانید با خیال راحت کار را به ما بسپارید. نکته ی دیگری که باید گفت این است که ما در در کل پایتخت و شهرستان ها و استان البرز خدمات رسانی می کنیم فقط کافیست با این شماره تماس بگیرید.

همه چیز را به کارشناسان تشخیص کار بسپارید خیالتان راحت باشد.

البته قابل ذکر است که بعد اتمام کار کارشناسان باز هم دچار مشکل شدید کارشناسان ما بدون در نظر گرفتن هزینه ایی کار شما را راه می اندازند.

Facebook
Twitter
LinkedIn

در هر ساعت از شبانه روز میتوانید فرم زیر را پر کنید تا در اولین فرصت پاسخگو باشیم.

بسیار باعث دلگرمی ماست اگر نظرتان را در پایین همین صفحه بنویسید. سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =